تقسیم بندی سرمایه در شرط های مختلف

مدیریت سرمایه و تقسیم بندی آن در جاهای مختلف یک اصل الزامی برای بازدهی مناسب از سرمایه است تصور کنید ۱۰ میلیارد تومان پول دارید آیا همه ی آن را در بانک می‌گذارید و فقط به سود آن بسنده میکنید؟ آیا با این پول سکه میخرید؟ اگر پاسخ شما این است که بله همه ی این پول را در یکجا می‌گذارم باید با شما بگویم که کار بسیار اشتباهی انجام می‌دهید.

یک لحظه تصور کنید که شما تمام پولتان را صرف خرید سکه میکنید و طی چند ماه قیمت آنها به شدت پایین می آید (مثلا چند ماه پیش که سکه به بالای ۵ میلیون تومان بود سک میخریدید و مثل الان آن سکه ها نزدیک به ۴ میلیون تومان شدند) آیا میتوانید همچین ضرری را برای خود هضم کنید؟ حالا تصور کنید بخشی از این پول را در سکه، بخشی از آن را در ملک و بخش دیگری از آن را در بانک میگذاشتی در این صورت ضرر ناشی از سکه را میتوانستید (با سودی که از بانک میگیرید و نیز افزایش قیمت ملکتان به دست آورید) جبران نموده و خیالتان از بابت یک سرمایه گذاری کم ریسک و پربازده راحت باشد.
در بورس نیز سبد سرمایه گذاری برای همین گذاشته شده است تا با خریدن انواع سهام احتمال ضرر دیدتان را به صفر نزدیک کنید.
در شرط بندی هم که نوعی سرمایه گذاری با ریسک بالا محسوب می‌شود نیز شما باید همین اصل را رعایت نموده و با تقسیم بندی پولتان روی بازی‌های مختلف احتمال ضرر دیدنتان را تا حد امکان کاهش دهید.

اگر برای اولین بار است که این سایت را میبینید ، لیست سایت های معتبر شرطبندی ورزشی فارسی را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *