۱۰ باشگاه برتر دنیا با بیشترین دنبال کننده در رسانه‌های اجتماعی

باشگاه فوتبال رئال مادرید و باشگاه فوتبال بارسلونا تنها باشگاه‌های لالیگا هستند که در صدر فهرست ۱۰ باشگاه برتر با بیشترین دنبال کننده در رسانه‌های اجتماعی در لیگ‌های حرفه‌ای سراسر جهان قرار دارند. بااین‌حال، دو باشگاه اسپانیایی در صدر فهرست برترین‌ها قرار دارند و پنج نماینده از لیگ برتر انگلستان در این فهرست وجود دارد.

ارزیابی فوتبال دیجیتال جهانی، در ژانویه سال ۲۰۱۹، باشگاه‌های فوتبال سراسر جهان را از نظر تعداد دنبال­کنندگان و هواداران در دنیای دیجیتال رتبه‌بندی کرده ‌است.به‌منظور این بررسی، فوتبال دیجیتال جهانی ۱۵۰ باشگاه فوتبال را در نظر گرفته ‌است؛ تنها برای سه باشگاه رئال­مادرید، باشگاه فوتبال بارسلونا و منچستریونایتد از ۱۰ باشگاه برتر در تمام شبکه‌های اجتماعی آن‌ها تعداد هواداران از حد ۱۰۰ میلیون تجاوز کرده است.

سایت InsideSport.co فهرست ۱۰ باشگاه برتر از ۱۵۰ باشگاه که از سوی فوتبال دیجیتال جهانی منتشرشده‌ است را برای خوانندگان خود ارائه می‌کند.

۱۰- پاری سن ژرمن

باشگاه پاریسن ژرمن، باشگاه برتر لیگ فرانسوی دارای رتبه ۱۰ در بین ۱۰ باشگاه برتر است. باشگاه فوتبال مستقر در شهر پاریس با ۳۵ میلیون دنبال کننده در فیس‌بوک، تقریباً ۶۶ میلیون هوادار دارد. این فهرست شامل ۱۸ میلیون هوادار در اینستاگرام و ۸ میلیون هوادار در توییتر است.

۹- لیورپول

باشگاه فوتبال لیورپول عضو لیگ برتر انگلستان با ۶۷ میلیون هوادار در جایگاه نهم قرار دارد.

۸- یوونتوس

جلوتر از لیورپول، باشگاه یوونتوس از سری آ ایتالیا قرار دارد که موفقیت‌های بزرگی را به خاطر هواداران کریستیانو رونالدو کسب کرده‌ است. این باشگاه با ۶۹ میلیون هوادار در جایگاه هشتم قرار دارد. اگرچه، یوونتوس حق دارد ۲۰ میلیون هوادار داشته باشد چراکه بیشترین امتیاز داده‌شده به تیم‌ها ۳ تا ۱۰ است.

۷- منچستر سیتی

باشگاه فوتبال شهر منچستر، باشگاه منچستر سیتی، در رتبه هفتم فهرست باشگاه‌ها قرار دارد. گروه اسکای بلوز در فهرست اخیر به ۷۲ میلیون هوادار در شبکه‌های اجتماعی مختلف رسیده ‌است. بیشتر از ۵۰ درصد هواداران مربوط به فیس‌بوک است.

۶- آرسنال

باشگاه لیگ برتر انگلستان، آرسنال در جایگاه ششم قرار دارد و به‌طورکلی ۷۶ میلیون هوادار در تمام پایگاه‌های دیجیتال دارند.

۵- بایرن مونیخ

باشگاه فوتبال بایرن‌مونیخ تنها عضو باشگاه حرفه‌ای بوندسلیگا آلمان در این فهرست است که با ۴۹ میلیون هوادار در فیس‌بوک، ۱۴ میلیون هوادار در اینستاگرام و ۶ میلیون هوادار در توییتر در جایگاه ششم قرار گرفته ‌است.

۴- چلسی

باشگاه فوتبال چلسی در لیگ برتر انگلستان که مقر آن در لندن قرار دارد، علی‌رغم هوادار کم‌تر نسبت به بایرن مونیخ در فیس‌بوک، در جایگاه چهارم قرار دارد. چلسی در حال حاضر با قدرت ۱۵ میلیون هوادار در توییتر و ۱۵ میلیون هوادار دیگر در سایر شبکه‌های اجتماعی برترین تیم فوتبال بوندسلیگا است.

۳- منچستر یونایتد

طبق انتظار، منچستر یونایتد، دارای بیشترین دنبال­کننده در شبکه‌های اجتماعی در بین اعضای لیگ برتر انگلستان و یکی از سه باشگاهی است که به تعداد ۱۰۰ میلیون هوادار رسیده ‌است. منچستر یونایتد در فهرست کلی با تعداد ۱۳۷ میلیون هوادار – ۷۳ میلیون هوادار در فیس‌بوک، ۲۵ میلیون هوادار در اینستاگرام و ۲۰ میلیون هوادار در توییتر در جایگاه سوم قرار دارد.

۲- بارسلونا

باشگاه فوتبال جایگاه دوم، بارسلونا تنها باشگاه فوتبال حرفه‌ای است که ۵ میلیون هوادار در یوتیوب دارد. بارسلونا با ۱۰۲ میلیون هوادار در فیس‌بوک و ۶۳ میلیون در توییتر، به ۲۴۰ میلیون هوادار در رسانه‌های اجتماعی رسید که آن‌ها را بعد از رقیب لالیگایی خود رئال مادرید قرار می‌دهد.

۱- رئال مادرید

باشگاه فوتبال رئال مادرید محبوب‌ترین باشگاه در جهان است. قدرت اصلی در فوتبال اسپانیا و اروپا و دارای بیشترین هوادار در رسانه‌های اجتماعی بوده که ۲۴۲ میلیون هوادار دارد. این باشگاه پس‌ازاینکه ستاره پرتغالی «رونالدو» با حضورش باعث قدرت این باشگاه شد در زمین بازی و خارج از زمین موفقیت‌های زیادی به دست آورد. رده‌بندی دو بار در سال -ماه ژانویه و ماه ژوئن – بر اساس محاسبه حضور باشگاه‌ها در ۲۸ شبکه اجتماعی منتشر می‌شود. همچنین تحلیلگران این آمار را به‌روزرسانی می‌نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *